slovensko » angleški

Prevodi za „štart“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

štárt <-a, -a, -i> SAM. m. spol

štart → start:

glej tudi stárt

stárt <-a, -a, -i> SAM. m. spol šport

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Ker je bila štartna vrsta na klancu, je bila velika možnost za prezgodnji štart.
sl.wikipedia.org
V primeru napačnega štarta zazvoni z zvoncem in zakrili z rdečo zastavo (ali prižge utripajočo rdečo luč in sireno), ter tako pozove moštva na ponovni štart.
Tukaj vozijo smuk in superveleslalom, ko je štart nekoliko nižje.
Utrpel je le lažje poškodbe, vseeno pa se zaradi pretresenosti ni odločil za štart na dirki.
Nato je sledila farsa, ko so dirkalnik rinili proti vrhu štartno-ciljne ravnine in štart so morali ponoviti, dirka pa je bila zato skrajšana za krog.
Po navadi se izvede masovni štart, kontrolne točke pa imajo tudi različno vrednost, ki je odvisna od oddaljenosti od štarta ali tehnične zahtevnosti postavitve.
V sončnem vremenu je bil štart dirke ob pol dveh popoldne.
Okoli štarta je bilo parkiranih 5000 avtomobilov, 6000 vojakov in 4000 policistov je izpraznilo prostor na mestu predvidenem za štart.
Zaradi plohe je bil štart dirke nekoliko prestavljen.
Ker sta teren in proga umetno določena, se lahko izvede simultan štart več tekmovalcev v sklopu turnirjev.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?