slovensko » angleški

Prevodi za „dirka“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

dírk|a <-e, -i, -e> SAM. ž. spol

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Pogosto vsebuje kontaktno dirkanje zaradi majhnih razlik v hitrosti med dirkalniki in velikem številu dirkačev na dirki.
sl.wikipedia.org
Med sezono 2002 je bilo moštvo v hudih finančnih težavah, zaradi česar se ni udeležilo zadnjih petih dirk sezone.
Dirka s 15. etapami je bila dolga 5.386 km, povprečna hitrost zmagovalca pa je bila 24,233 km/h.
Deset minut pred ponovnim štartom vodstvo dirke izda opozorilo, dirka se začne za varnostnim avtomobilom, ki se po enem krogu umakne v bokse.
Toda dirka ni v pričakovani meri potrdila dominantnosti francoskih dirkalnikov, saj je italijanski dirkalnik osvojil drugo mesto, le sedem od triindvajsetih francoskih dirkalnikov pa je dirko končalo.
Nato je sledila farsa, ko so dirkalnik rinili proti vrhu štartno-ciljne ravnine in štart so morali ponoviti, dirka pa je bila zato skrajšana za krog.
Dirka s 15. etapami je imela skupno dolžino trase 5.388 km, povprečna hitrost zmagovalca pa je bila 26,715 km/h.
Hotel se je odpovedati nastopu na dirki, a so ga vendarle prepričali, naj štarta.
Moštvo je nastopilo le na štirih dirkah in ni osvojilo točk.
Discipline se delijo na šprinterske (šprint, vožnja na čas, olimpijski šprint, keirin) in vzdržljivostne (posamična in ekipna zasledovalna vožnja, dirka na točke, madison).

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?