Prevodi za „kij“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Metalni bojni kij je ročno metalno orožje, ki je bližnji sorodnik bojnega kija.
sl.wikipedia.org
Z obročem in s trakom je osvojila bron, z žogo se je uvrstila na 4. mesto, v finalu s kiji pa na 7. mesto.
V njegovi prvi sezoni so njegovi domači teki leteli približno 122 m s povprečno hitrostjo po odboju od kija 168 km/h.
Drugo uporabljeno ofenzivno orožje so bili bojni kiji, sekire, prače in lahka kopja.
Največjo koncentracijo in natančnost zahtevata kija, saj mora tekmovalka nadzorovati dva rekvizita naenkrat.
Metalni bojni kij je po navadi lesena palica (dolga približno 50 cm), ki ima na enem delu oblikovano glavo.
Tolkača s pomočjo štamfov, ki jih »usmerjata« s kiji, ovirata igralce nasprotne ekipe in varujeta svoje soigralce.
Potrebna oprema pri softballu je žogica, rokavica, kij, dres in zaščitna oprema.
Zmagala je tudi v finalu z žogo, osvojila srebro z obročem in trakom ter zasedla 6. mesto s kiji.
Njegova simbolna znaka (atributa) sta kolo in kij.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?