slovensko » angleški

Prevodi za „polčas“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

pôlčas <-a, -a, -i> SAM. m. spol šport

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Igra traja 4 x 8 minut z dvema odmoroma, dolgima po 2 minuti in dodatno 5 minut odmora med polčasom.
sl.wikipedia.org
Polčas se zaključi in vlogi moštev se zamenjata.
To je le okvirna vrednost, ker ni uradnega merjenja časa, tako da je odločitev o koncu polčasa odvisna od glavnega sodnika.
Proti koncu polčasa mu četrti sodnik pokaže, koliko časa se je izgubilo s prekinitvami in glavni sodnik praviloma za toliko podaljša polčas.
Malo pred polčasom je zadel svoj prvi gol za novi klub.
Tudi na prvenstvu je v treh tekmah odigral skupaj 149 minut, torej približno en polčas na vsaki tekmi.
Pred tem in v nekaterih nacionalnih ligah se še vedno igra dva polčasa po 35 minut.
Takrat je vstopil v drugem polčasu kot zamenjava s klopi.
Vsaka ekipa lahko zahteva po eno minuto odmora (time out) v polčasu.
Prvo je bilo, da tekme niso bile več deljene v dva polčasa po 30 minut, ampak v 3 tretjine po 20 minut.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?