Prevodi za „osemkrat“ v slovarju slovensko » nemški (Skoči na nemško » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Stanovalci bolnišnice so bili podvrženi samostanskemu pravilu, vendar so dobivali hrano in od 17. stoletja toplo kopel osemkrat na leto.
sl.wikipedia.org
Zaradi te raznolikosti je bila vsaj osemkrat pomotoma opisana kot nova vrsta, dobila pa je tudi številna ljudska imena.
Domača prvenstva je osvojil dvanajstkrat, osvojitelj državnega pokala pa je bil osemkrat.
Kot vodja liberalne stranke je bil izvoljen osemkrat.
Trikrat je bil izbran v prvo postavo lige, ter po dvakrat v drugo in tretjo, osemkrat pa v prvo obrambno postavo lige.
Frentzen je nastopil na 15 dirkah, kjer se je štirikrat uvrstil med dobitnike točk in osemkrat odstopil.
Na sprehod je šel vsak dan ob isti uri in se natančno osemkrat sprehodil gor in dol po isti ulici.
Osemkrat zapored je postavila svetovni rekord v suvanju krogle, ki ga je držala med letoma 1952 in 1959.
Osemkrat je bil izbran v prvo moštvo zvezd, šestkrat pa v drugo.
Knjiga nadaljuje protestantsko jezikovno izročilo in je bila kasneje še osemkrat ponatisnjena, zmerom v jeziku protestantov.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?