slovensko » angleški

Prevodi za „finala“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Slovenija je bila prva in edina doslej, ki je v celoti realizirala direktni televizijski prenos finala najboljših.
sl.wikipedia.org
Igralcem in trenerjem zmagovalne ekipe, kakor tudi drugouvrščeni ekipi se podelijo zlate in srebrne medalje, poraženec finala pa še prejme spominsko plaketo.
V izločilnem delu, kot je osmina finala, četrfinale in pa polfinale, se igrata dve tekmi, z izjemo finala, kjer se zmagovalec odloči na eni tekmi.
Zaradi negodovanja klubov so v sezoni 2003/04 izpustili drugi krog s štirimi skupinami, po dva najboljša iz vsake od 8 štiričlanskih skupin se tako uvrstita v osmino finala.
Nato so se najboljši pomerili v tekmah na izpadanje po turnirskem sistemu preko osmine finala in vse do velikega finala, v katerem je zmagovalec osvojil naslov prvaka.
Naknadno se je vpisal v zgodovino kot najmlajši zmagovalec finala, star je bil vsega 17 let in 115 dni.
To se ponavlja do finala, kjer se srečajo 4 najhitrejši.
Kljub temu dosežku pa se ni supel uvrstiti v osmino finala, saj je v svoji skupini končal na nehvaležnem tretjem mestu.
V celotni sezoni se namreč na nobenem jakostnem turnirju ni uspel uvrstiti v osmino finala.
Le prvo- in drugouvrščena reprezentanca iz vsake skupine se uvrsti v nadaljnje tekmovanje, torej osmino finala.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?