Prevodi za „paraden“ v slovarju slovensko » italijanski (Skoči na italijansko » slovenski)

parád|en <-na, -no> PRID. fig. (vodilen)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Frinollijeva paradna disciplina je bil tek na 400 m z ovirami, v katerem je leta 1966 postal tudi evropski prvak.
sl.wikipedia.org
Njeno paradno orodje je sicer v naslednjem letu postala gred.
Medalja se je nosila na paradnih uniformah na levi strani, navadno skrajno levo ali na civilni obleki na istem mestu.
Iakovakisova paradna disciplina je tek na 400 m z ovirami, v katerem si lasti državni rekord.
So eni izmed paradnih zimskih športov, ki se izvajajo na snežni podlagi, od leta 1954 pa so možni skoki tudi v poletju na plastiki.
Na balkon je bil dodan nov nadstrešek s pogledom na paradne površine, ki naj bi bil iz marmorja, pozneje pa iz litega železa.
Po koncu slovenskih olimpijskih uspehov v gimnastiki konec šestdesetih, so vodni športi sčasoma postali nova slovenska paradna disciplina.
Ta konstrukcija je bila že od nekdaj paradni vhod v palačo in je znana tudi kot čudovita terasa (Красное крыльцо).
V tedaj že njegovi paradni disciplini, teku na 400 m z ovirami, se je uvrstil v finale.
V začetku 70. let je svojo dotedanjo paradno disciplino vse bolj opuščal in se preusmerjal v tek na 800 m.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?