Prevodi za „šprint“ v slovarju slovensko » španski (Skoči na špansko » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
V tej sezoni je osvojil še drugič zapored mali kristalni globus v sprintu.
sl.wikipedia.org
V mirnih vodah pa se je že uvrstil v slovensko reprezentanco in tako tekom sezone nabiral izkušnje na največjih tekmovanjih v sprintu.
Hitro je začel graditi svojo prednost pred preostalimi, ki so ga ujeli približno 66 kilometrov, tik pred vmesnim sprintom.
V ekipnem sprintu za vsako ekipo nastopata dva tekmovalca.
Ponovno je bilo uvedeno dolivanje goriva ob postankih v boksih, kar je spremenilo dirko v serijo kratkih sprintov, kar je izenačilo pomembnost strategije dirke in dirkaških sposobnosti.
Sodi med sprinterske specialiste, zanj je značilno, da za doseganje visokih uvrstitev ne potrebuje množice klubskih tovarišev, ki bi mu pripravili sprint.
Točke pa se podeljujejo na vmesnih sprintih, kjer zmagovalec prejme 20 točk, drugi 17, itd.
Zlato medaljo je osvojil v sprintu in zasledovanju, srebrn je bil na moški štafeti.
Na tej poti sta bila dva vzpona četrte kategorije skupaj z vmesnim sprintom po 118,3 kilometrih.
V sredo, 17. februarja, je na tekmi v smučarskih tekih, navkljub padcu na jutranjem ogrevanju osvojila bronasto medaljo v klasičnem sprintu posamično.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?