Prevodi za „šprint“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

glej tudi sprínt

sprínt <-a, -a, -i> SAM. m. spol šport

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Sodi med sprinterske specialiste, zanj je značilno, da za doseganje visokih uvrstitev ne potrebuje množice klubskih tovarišev, ki bi mu pripravili sprint.
sl.wikipedia.org
Na tej poti sta bila dva vzpona četrte kategorije skupaj z vmesnim sprintom po 118,3 kilometrih.
Ponovno je bilo uvedeno dolivanje goriva ob postankih v boksih, kar je spremenilo dirko v serijo kratkih sprintov, kar je izenačilo pomembnost strategije dirke in dirkaških sposobnosti.
Najprej so tekmovali samo v teku na stadionu (ali "stade"), kratek sprint med 180 in 240 metrov ali dolžino stadiona.
Spust tekmovanja delimo na klasično preizkušnjo, kjer mora kajakaš preveslati daljšo razdaljo (do 60 min) in sprint, ki traja okrog 60 sekund na progi dolžine od 200-600 m.
Zlato medaljo je osvojil v sprintu in zasledovanju, srebrn je bil na moški štafeti.
Hitro je začel graditi svojo prednost pred preostalimi, ki so ga ujeli približno 66 kilometrov, tik pred vmesnim sprintom.
V tej sezoni je osvojil še drugič zapored mali kristalni globus v sprintu.
Blokhin je zaradi staršev hitro obvladal sprint in pri 16. leta pretekel 30 m v 3,7 sekunde, 60 m v 7 sekundah in 100 m v 11,0 sekunde.
V mirnih vodah pa se je že uvrstil v slovensko reprezentanco in tako tekom sezone nabiral izkušnje na največjih tekmovanjih v sprintu.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?