Prevodi za „drugouvrščen“ v slovarju slovensko » španski (Skoči na špansko » slovenski)

drúgouvrščèn <drúgouvrščêna, drúgouvrščêno> PRID.

drugouvrščen

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Zlata leta kluba so bila v 90-ih, ko jim je uspelo osvojiti slovenski pokal, dvakrat pa so bili drugouvrščeni v prvenstvu.
sl.wikipedia.org
V četrtfinale se je uvrstilo vseh 6 zmagovalcev skupin ter še dva najboljša drugouvrščena.
Na prvenstvo so se uvrstile prvouvrščene in drugouvrščena reprezentanca z najboljšim izkupičkom.
Osem zmagovalcev skupin in osem drugouvrščenih nadaljuje v knokavt fazo, katere je zaključek finalna tekma konec maja ali v začetku junija.
Progo dolgo 1.178 km je odpeljal v šestih urah in 47 minutah ter končal šest ur pred drugouvrščenim.
Zmagovalci in drugouvrščene ekipe šestih skupin ter štiri najboljše tretjeuvrščene ekipe so napredovale v osmino finala, v izločilni del tekmovanja.
Zato rezultati proti petouvrščeni ekipi pri razvrstitvi drugouvrščenih ekip niso šteli.
Igralcem in trenerjem zmagovalne ekipe, kakor tudi drugouvrščeni ekipi se podelijo zlate in srebrne medalje, poraženec finala pa še prejme spominsko plaketo.
Podeljeni bosta dve nagradi – zlata za prvaka in srebrna za drugouvrščenega.
Le prvo- in drugouvrščena reprezentanca iz vsake skupine se uvrsti v nadaljnje tekmovanje, torej osmino finala.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?