Prevodi za „kristalen“ v slovarju slovensko » angleški (Skoči na angleško » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Na ta način je mogoče modelirati eksperimentalne difraktograme ne da bi se pred tem poznalo kristalno strukturo vzorca.
sl.wikipedia.org
V skupnem seštevku svetovnega pokala se je najvišje uvrstila na sedmo mesto leta 1979, ko je osvojila tudi slalomski mali kristalni globus.
Vulfenit kristalizira v tetragonalnem kristalnem sistemu in obijano tvori čokate piramidne ali ploščate kristale.
V kristalih lahko vpadni foton vzbudi nihanja znotraj gradnikov (molekul) kot tudi nihanja celotne kristalne mreže.
Snovi, ki nimajo kristalne zgradbe (npr. steklo), nimajo ostro določenega tališča, ampak se pri višanju temperature postopoma mehčajo.
V skupnem seštevku svetovnega pokala se je najvišje uvrstila na enajsto mesto leta 1997, leta 1991 je osvojila kombinacijski mali kristalni globus.
Na sredini je 70 cm velika kristalna krogla, na katero sveti sončni žarek z vrha stavbe.
Schlierenzauer je dobil tudi posebni seštevek v poletih in tako osvojil svoj tretji mali kristalni globus v tej disciplini.
Med najnovejšimi metodami določevanja strukturnih lastnosti materialov spada reševanje kompleksnih kristalnih struktur »ab initio«.
V kristalografiji je polimorfizem sposobnost trdnine, da ima več kot eno kristalno strukturo.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?