slovensko » nemški

Prevodi za „tretjine“ v slovarju slovensko » nemški (Skoči na nemško » slovenski)

Enojezični primeri (nepregledani od uredništva PONS)

slovenščina
Jezikovno gledano se je otok v času normanske osvojenosti iz tretjine grško- in dvotretjinsko arabsko govorečih preusmeril v popolnoma latiniziran.
sl.wikipedia.org
Po dve mesti se nahajata v napadalnih oziroma obrambnih tretjinah, po dva na vsaki strani nevtralne tretjine ter eden v središču drsališča.
Naboj prostih delcev vedno nastopa v mnogokratnikih osnovnega naboja, medtem ko je naboj kvarkov mnogokratnik tretjine osnovnega naboja.
Izvira iz zgornje srednje polovice koželjnice, lateralne prve tretjine medkostne vezivne opne in ulnarnega epikondila podlahtnice.
Sredinska proga se začne za zadnjo vrsto oči in potega do zadnje tretjine telesa.
V nedavni študiji je bilo ugotovljeno, da bi se lahko do ene tretjine nadomestil poškodb hrbta dalo preprečiti z boljšo zasnovo delovnih mest (ergonomija).
Ena takih je bila razveljavitev ruskega zadetka za 1–1, ki je padel po izteku 20 minut prve tretjine, a vseeno pred piskom sirene.
Razdeljeno je na tri enake tretjine, od katerih sta dve napadalno/obrambni (odvisno od perspektive), srednja je nevtralna, med seboj pa so ločene s 30 cm široko modro črto.
Prvo je bilo, da tekme niso bile več deljene v dva polčasa po 30 minut, ampak v 3 tretjine po 20 minut.
Pravilo je tudi pripeljalo do več priložnosti za dosego gola, ker moštva niso mogla več tako enostavno poslati ploščka iz svoje obrambne tretjine.

Bi želeli dodati besede, fraze ali prevode?